Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne

Szeroko rozpowszechnioną na chwilę obecną grupą kosmetyków okazują się kosmetyki mineralne. Są to przeróżne preparaty, które są dostępne w postaci sproszkowanych minerałów.

domyzbali-krakow.pl

Są one bardzo zdrowe dla naszej urody, ponieważ nie posiadają w swoim składzie żadnych nienaturalnych składników takich jak chociażby rozmaite substancje zapachowe czy też środki barwiące, które niestety ale występują w tradycyjnych wyrobach drogeryjnych.

W związku z tym, nie ma mowy o tym, że ten rodzaj asortymentu kosmetycznego uczuli nas czy podrażni skórę. W tej kategorii produktów wyróżnia się w zasadzie naprawdę szeroki wachlarz – od bronzerów, przez pudry i fluidy, skończywszy na cieniach do powiek czy bazach pod podkład.

Regularne stosowanie kosmetyków tu charakteryzowanych pozwala na niezatykanie porów skórnych, więc nie powstają zaskórniki czy wykwity ropne. Ponadto takie preparaty nie zanieczyszczają cery a wręcz przeciwnie mogą ją w dużym stopniu pielęgnować.

Wiele z nich ma naturalny filtr UV, zatem dodatkowo chroni powłokę skórną przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kosmetyki te nie dopuszczają do powstawania stanów zapalnych, podrażnień i nie wywołują reakcji alergicznych.

 

autorem wpisu jest: